Stroje na zpracování pryže a plastů

Logo společnosti

Ochranná známka

Chodos ochranná známkaDne 27.září 1968 byl zrušen oborový podnik Chepos Brno a byl vytvořen trust podniků Chepos Brno. Rovněž byl chodovský závod rozhodnutím ministra těžkého průmyslu přetransformován na národní podnik Chodos Chodov.

Název Chodos vznikl na základě soutěže spojením slov Chodovské strojírny. Současně byla schválená ochranná známka pro výrobky Chodosu v podobě, ve které ji známe do současné doby. Podle původních podkladů bylo smyslem a grafickým ztvárněním známky prezentace otevřenosti pro celý svět. Autorem loga, názvu firmy CHODOS a ochranných známek CH je pan Luděk Geryk.

Pan Luděk Geryk pracoval ve společnosti CHODOS jako propagační referent v ředitelském úseku a následně ve funkci samostatný odbytový technický dokumentátor. Měl komunikativní znalosti ruského, německého a anglického jazyka. Hlavními jeho úkoly bylo zajišťovat návrhy prospektů vyráběných strojů a zařízení včetně příprav do tisku v ruském, německém a anglickém jazyce. Podílel se na zpracování firemních brožurek a propagačních materiálů závodu i učiliště. Osobně připravoval firemní stánky na mezinárodních strojírenských veletrzích.


© 2014 - 2023 CHODOS CHODOV s.r.o.