Stroje na zpracování pryže a plastů

Maskot firmy

Chodosák

Chodosak

Pan Josef Bachmann pracoval ve společnosti CHODOS v oddělení propagace a byl velice progresivní ve svých nápadech. Dodnes jsou jeho propagační a reklamní návrhy oceňovány renomovanými reklamními agenturami. Pan J.Bachmann se inspiroval firemní figurkou společností MICHELIN a navrhl firemního maskota, který byl pojmenován CHODOSÁK.

Tato 23 cm vysoká figurka s usměvavou tváří vznikla v roce 1974. Nové vyfukovací automaty byly testovány právě vyfukováním figurky Chodosák. Chodosák byl poprvé představen a vyráběn na strojírenském veletrhu v Brně v roce 1975. Prezentoval výrobu plastových nádob na prototypu vyfukovacího automatu naší společnosti - Chodomatic. O Chodosáka byl na veletrzích při prezentaci vyfukovacích automatů obrovský zájem.

Chodosák byl po úvodních úspěších následně přímo vyráběn již tradičně na řadě veletrzích v tuzemsku i v zahraničí a stal se předmětem sběratelského zájmu. Vždy se vyráběl ve spektru desítek barev. Největší zájem byl o nejvzácnější figurky v metalických odstínech.

Chodosák byl využíván jako hračka pro děti, ale také jako kasička na kovové mince a rodičům pomáhal při výchově potomků ke spořivosti. Byly vyhlašovány např. soutěže na téma kolik se  do Chodosáčka vejde mincí v určité nominální hodnotě.   

Chodosák je složen z částí, které představují produkty vyráběné na námi vyráběných strojích - vyfukovacích automatech, vulkanizačních lisech a vytlačovacích strojích.  Boty ve tvaru kanystrů a tělo jako barel představují výrobky vyráběné na vyfukovacích automatech. Nohy a ruce to jsou hadice vyráběné na vytlačovacích strojích. Límec na krku ve tvaru pneumatiky je výrobek na vulkanizačních lisech.

Figurka v čepici s logem firmy držící v rukou znak CHODOSu se stala neoficiálním symbolem společnosti CHODOS CHODOV s.r.o.

V roce 2016 se nám podařilo zakoupit tradiční vyfukovací automat 6 l typ 004141. Chtěli bychom se vrátit k historii a tradici, automat kompletně repasovat a dále znovu vyrábět oblíbeného maskota Chodosáčka.


© 2014 - 2019 CHODOS CHODOV s.r.o.