Stroje na zpracování pryže a plastů

Maskot firmy

Chodosák

Pan Josef Bachmann pracoval ve společnosti CHODOS v oddělení propagace a byl velice progresivní ve svých nápadech. Dodnes jsou jeho propagační a reklamní návrhy oceňovány renomovanými reklamními agenturami.

Pan Josef Bachmann se inspiroval firemní figurkou společností MICHELIN a navrhl firemního maskota, který byl pojmenován CHODOSÁK. Tato 23 cm vysoká figurka s usměvavou tváří vznikla v roce 1974. Nové vyfukovací automaty byly testovány právě vyfukováním figurky Chodosák. Chodosák byl poprvé představen a vyráběn na strojírenském veletrhu v Brně v roce 1975. Prezentoval výrobu plastových nádob na prototypu vyfukovacího automatu naší společnosti - Chodomatic. Na veletrzích při prezentaci vyfukovacích automatů byl o Chodosáka vždy obrovský zájem.  

Chodosák byl po úvodních úspěších následně přímo vyráběn již tradičně na řadě veletrzích v tuzemsku i v zahraničí a stal se předmětem sběratelského zájmu. Vždy se vyráběl ve spektru desítek barev. Největší zájem byl o nejvzácnější figurky v metalických odstínech. Chodosák byl využíván jako hračka pro děti, ale také jako kasička na kovové mince a rodičům pomáhal při výchově potomků ke spořivosti. Byly vyhlašovány soutěže na téma kolik se  do Chodosáčka vejde mincí v určité nominální hodnotě.   

Chodosák je složen z částí, které představují produkty vyráběné na námi vyráběných strojích - vyfukovacích automatech, vulkanizačních lisech a vytlačovacích strojích.  

Boty ve tvaru kanystrů a tělo jako barel představují výrobky vyráběné na vyfukovacích automatech. Nohy a ruce představují hadice vyráběné na vytlačovacích strojích. Límec na krku ve tvaru pneumatiky je výrobek našich z vulkanizačních lisů.

Figurka v čepici s logem firmy držící v rukou znak CHODOSu se stala symbolem společnosti CHODOS CHODOV s.r.o.

V roce 2016 se nám podařilo zakoupit tradiční vyfukovací automat 6 l typ 004141. Vracíme se tedy k historii a tradici, automat jsme kompletně repasovali a dále znovu vyrábíme oblíbeného maskota Chodosáčka.

Jen málo lidí ví, že pan Josef Bachmann dal na hlavu Chodosákovi stejnou kšiltovku, jako sám rád nosil…

 


© 2014 - 2023 CHODOS CHODOV s.r.o.